Je efektivní návštěvní činnost porodních asistentek po porodu?

      Od května do prosince roku 2013 jsem celkem s dalšími 7 porodními asistentkami navštěvovala maminky po porodu v jejich domácím prostředí v Plzeňském kraji. Tuto aktivitu jsme dělaly v rámci projektu Péče porodní asistentky o šestinedělky v domácím prostředí jako prevence zdravotních komplikací žen v šestinedělí, pro který jsme získaly grant v rámci spolupráce Západočeské univerzity v Plzni a Plzeňského kraje. Maminky po porodu jsme navštěvovaly celkem třikrát za období šestinedělí a naše služby byly zdarma. Pro účely péče jsme byly vybavené porodnickými brašnami s důležitými pomůckami a samozřejmě také odhodláním pomáhat ženám na jejich nové cestě mateřstvím.

      Hlavním cílem naší péče bylo zjistit, zda komunitní péče porodních asistentek o ženy po porodu vede k prevenci zdravotních komplikací. Mezi další cíle pak patřila podpora žen v časném i pozdním šestinedělí, posílení intuitivního rodičovství a rodiny jako celku a také pozvednutí prestiže profese porodních asistentek.

A jak celý projekt dopadl? Je efektivní, když se o ženy v šestinedělí starají porodní asistentky v domácím prostředí? Uvítaly by ženy po porodu návštěvní činnost porodních asistentek, která by byla plošně dostupná (hrazená ze zdravotního pojištění)? Podívejte se na Závěrečnou zprávu z projektu.  Závěrečná zpráva

Jaký je Váš názor na péči porodních asistentek po porodu v domácím prostředí? Uvítali byste tento druh péče?  Pokud se k tématu chcete vyjádřit, budu ráda za Váš komentář.

Porodní asistentka v terénu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s